Červenec 2016

Stormmelody

11. července 2016 v 19:05 | Courtney Rainrock
Jméno: Stormmelody
Přezdívka: Sixteen
Plemeno: Anglický plnokrevník
Zbarvení: pstružák
Odznáčky: nosní pruh, na předních nohou podkolenky
Hříva: bílá, svázaná do bobíků
Úroveň: 15
výhody plemene: síla +1, poslušnost +2, obratnost +3
Kolik SC mě stál: 890 + 19 (hříva) SC
Další údaje (= co jsem si přimyslela ale ve hře to není :P)
Pohlaví: klisna
Nejlepší kamarád: miluje Ghostbulleta, s nikým jiným se nebaví :D
Nejlepší jídlo: pamlsky s příchutí banánu
Povaha: Sixteen je milá kobylka, která je ale doma pořád trochu smutná... Moc se nechce přátelit s ostatními, protože stále smutní po hříběti, které jí zemřelo :( Od předchozího majitele se ale zná s Ghostbulletem, se kterým jsou do sebe zamilovaní a který jí byl oporou, když jí u předchozího majitele její hříbě zemřelo :) Takže možná bude brzy další hříbě? :P jako jediná ze stáje dokáže Ghostbulleta předběhnout, těžko říct, kdo je rychlejší :D Kupovala jsem ji cíleně jako partnerku právě pro Ghostbulleta ;)
Zajímavosti: Připomíná mi mou oblíbenou reálnou dostihačku Sixteen :D a proto má i takovou přezdívku :)
Fotky:


↑ Na rovině dokáže vyvinout obrovskou rychlost :3

↑ Někdy má takové rezervy, až se to zdá nemožné o.O

↑ ale někdy skáče docela normálně :)

↑ občas zajedeme i na jízdárnu :P

↑ moc jí to tam sluší :3


Lidé v Cape West Fishing Village

7. července 2016 v 13:20 | Courtney Rainrock


V Cape West Fishing Village a v Goldenleaf stables potkáme časem poměrně dost postav.

Mayor Klaus
Začneme asi tou nejdůležitější osobou a to starostou Klausem. Jeho manželkou je čarodějnice Pi, která s ním žila v Cape West Fishing Village, než se stala zlou čarodějnicí. Společně měli své letní sídlo v Cauldron Marsh. Starosta se mimo jiné zabývá i podmořskou archeologií a někteří lidé říkají, že se podobá Abrahamu Lincolnovi. Je moudrý a má na starosti řešení mnoha problémů. Má sestru, jejíž jméno ve hře nezazní. Starostu vždy najdeme na náměstí Cape West Fishing Village.
I pokud se vám již povedlo zlou Pi napravit, se starostou Klausem se k sobě nevrátí, a Klaus má dokonce tak trochu obavy ji potkat.


Mr K Trout
Je to předseda Jorvického rybářského spolku a stojí na jihu Cape West Fishing Village u doků. To díky němu se naučíme rybařit a získáme i rybářský lístek a spoustu ocenění, které pak můžeme získávat i v jiných částech Jorviku, než jen v Golden Hills Valley u Mr K Trouta. Nikde se nedozvíme, co přesně znamená "K" v jeho jméně. Jeho příjmení ale znamená v překladu "pstruh". Právě u něj je mnoho rybářských každodenních úkolů, kde neříká přesně, kde rybu chytit. Nově se vám ale místo pro chycení konkrétní ryby už ukáže v mapě. Pan Trout rád o rybách mluví v metaforách.


Captain Brus
Kapitán Brus je postarší námořník, kterého najdeme na Longbridge. Miluje moře a svou loď. Během příběhu nám pomáhá v některých důležitých questech, kde cestujeme na základnu Dark Core... posádka jeho lodi se potuluje po Cape West Fishing Village. Brus bývá občas pěkně nabručený, obzvlášť na Valentýna...


Posádka lodi kapitána Bruse
Nejdůležitější je pro nás z posádky asi kormidelník (Helmsman). Ten nás na základnu Dark Core pak dopraví kdykoliv potřejeme, v malé loďce, se kterou se nachází u kapitána Bruse u Longbridge. Je s ním asi jednou do týdne daily quest se zprávou v lahvi od jeho manželky.


Dále je v posádce první důstojník (First Mate), který obchází kousek nad kavárnou Red Shark Café. Je milý a pokaždé nás zdraví.


Další členové posádky jsou námořníci. Těch se potuluje po Cape West minimálně 5. 4 z nich Star Stable překládá jako "Seaman" a jednoho z nich, který obchází maják překládá Star Stable jako "Sailor".


Pracovníci v docích
V Cape West Fishing Village potkáme taky minimálně 2 pracovníky doků. Jeden stojí nad kavárnou Red Shark Café a druhý odsud putuje směrem ke vchodu do města z pevniny a nese bednu.Emma
Emma vede nakonec závod v Goldenleaf Woods, ale předtím jí trochu vozíte po kraji :) Mimo jiné i na nákupy do Cape West Fishing Village, kde ji druhý den vyzvednete.


Carin
Carin vede Goldenleaf Stables. Když přijede koňský trh, dá vám za úkol nasbírat nějaké bylinky pro zmírnění mořské nemoci koní. Pomáháte jí také se sbíráním podkov a čištěním pláže.


Ewa
Pracuje v Goldenleaf Stables. Pomáhate jí připravit malý skokový závod v místní jízdárně a pak u ní můžete kromě tohoto závodu závodit ještě v dalších 2 - ty jsou jeden a ten samý terénní závod, jen v opačných směrech.


Pan Loop
U pana Loopa si v Cape West Fishing Village nejspíš koupíte svůůj první rybářský prut...


chybí mi tu nějaká postava, která je v Cape West Fishing Village? napište! ;)

Historie Cape West Fishing Village

7. července 2016 v 10:41 | Courtney Rainrock

O historii tohoto města se příliš neví. Z questů jen víme, že dříve bylo celé Golden Hills Valley volně otevřené pro lidi ze Silverglade a dalších částí Jorviku.

↑ brána do Golden Hills Valley

Dále víme, že čarodějnice Pi je žena starosty Klause a že s ním žila v obci, než se stala zlou a její současný dům v Cauldron Marsh bylo jejich letní sídlo, kde zkoušela míchat lektvary, než se něco pokazilo. Starosta Klaus také pracoval na podmořské archeologii.

↑ již napravená Pi

Kulturní akce v Cape West Fishing Village

7. července 2016 v 9:58 | Courtney Rainrock

V Cape West Fishing Village, stejně tak jako v ostatních městech v Jorviku, slaví všechny důležité svátky.

↑ Cape West Fishing Village

Koňský trh
Další kulturní akcí je, když sem přijede koňský trh. Občas se tu v docích usídlí na týden a to pak rybářská vesnička celá ožije.

↑ koňský trh v Cape West Fishing Village

Ledovec s tuleni
Čas od času ke Cape West Fishing Village nebo k Forgotten Fields zavítá ledovec, kde najdeme obchod s oblečením a vybavením na koně a také máme možnost adoptovat si malé tuleně nebo si koupit sedlovou brašnu.


Obchody v Cape West Fishing Village

7. července 2016 v 9:41 | Courtney Rainrock

V Cape West Fishing Village je celkem 20 stálých obchodů a 2 salóny. K tomu všemu můžeme u Longbridge (dlouhý most vedoucí ke Goldenleaf Stables) najít kavárnu. Taky tu můžete vzít svého koně ke koňské kadeřnici a občas tu v docích najdeme koňský trh. Navíc je tu poštovní schránka.

1."Farm store" (Farmářský stánek)
Užitečné obchody s jídlem na pikniky a podobné příležitosti a také s krmivem pro koně se tu nachází hned 2 a jeden další v Goldenleaf Stables. Jeden z těch v Cape West Fishing Village se nachází na jihovýchodním mole, po kterém se jde k nástupišti na trajekt. Druhý stojí ve východní části náměstí. "Můžete tu najít všechny užitečné a zábavné věci."

↑ stánek na jihovýchodním mole

↑ stánek na náměstí

↑ stánek v Goldenleaf Stables

2. "The Ferry Store" (Trajektový stánek)
Tento obchod se kromě Cape West Fishing Village nachází i ve Fort Pintě. V Cape West Fishing Village ho najdeme vedle Farmářského stánku, na mole, které vede k nástupišti na trajekt. Prodává oblečení i výbavu a doplňky na koně s námořnickými motivy. "Ahoj! Vítejte u nejoblíbenějšího stánku všech námořníků!" říká prodavačka.


3. "Starfish" (Hvězdice)
Obchod s oblečením i s vybavením pro koně. Pro nákup většiny věcí je tu potřeba mít dobré vztahy s obyvateli Golden Hills Valley. Sídlí na jihu vesnice, dole u pláže, kousek vedle Mr K Trouta. "Říká se, že v Hvězdici mají exkluzivní zboží z ciziny."


4. "The Eco Store" (Ekostánek)
Jde o obchod s oblečením, který se nachází hned vedle stánku Starfish, v jižní části Cape West Fishing Village. "Tady můžeš najít zboží vysoké kvality, které je plně šetrné k životnímu prostředí."


5. "Deluxe Decorations" (Luxusní dekorace)
V tomto stánku se prodávají dekorace na uzdečku a na ocas koně... a takí bandáže. Nachází se na molu na jihu Cape West Fishing Village.


6. "Flower Bed" (Záhonek)
V tomto stánku prodávají i bandáže, ale hlavně květinové dekorace na uzdečku. Stojí na mole na jihu Cape West Fishing Village kousek od stánku Deluxe Decorations.


7. "Loop's Fishing Gear" (Loopovo rybářské vybavení)
Jde o nejdůležitější obchod pro rybáře. Nachází se na východě Cape West Fishing Village. "Nejlepší rybářské vybavení v Cape West.." říká pan Loop.


8. "The Seahorse" (Mořský koník)
Jeden z obchodů s koňským vybavením. Stojí na východu Cape West Fishing Village. "Když ve vzduchu ucítíš moře, víš, že je blízko Mořký koník." říká prodavač.


9. "Second Hand + Design"
Obchod s oblečením z druhé ruky i s novým, designovým. Nachází se na východě Cape West Fishing Village vedle stánku The Seahorse. "Tady můžeš najít staré i nové poklady!" říká prodavačka.


10. "Horse Stylist" (Koňská stylistka)
Tohle funguje jako kadeřnictví pro koně. Můžete mu tu koupit nový sestřih nebo účes hřívy a ocasu. Stánek najdete na východě Cape West Fishing Village, hned nalevo od vstupu do vesnice z pevniny. "Za malý poplatek ti může koňská stylistka pomoct změnit styl hřívy a ocasu tvého koně."


11. "Cape West Horse Fashion" (Koňská móda v Cape West)
Stánek s dekoracemi na koně, který se nachází hned u místní kavárny, hned vedle vstupu na Longbridge. Prodávají tu bandáže a dekorace na uzdečku i na ocas.


12. "Treasures of the Sea" (Poklady moře)
Obchod s oblečením na jižní straně náměstí Cape West Fishing Village. "Tady můžeš najít ty nejvzácnější a nejlepší poklady na celé pevnině." říká prodavačka.


13. "Golden Horse" (Zlatý kůň)
Ještě jeden z mnoha obchodů s koňskými dekoracemi v Cape West Fishing Village. Stojí na náměstí. Prodávají tu bandáže a dekorace na uzdečku i na ocas.


14. "The Crazy Ship" (Bláznivá loď)
Obchod s oblečením, který stojí na Longbridge, ze všech obchodů nejblíž ke Cape West Fishing Village. "V Bláznivé lodi můžeš najít jedinečné a neobvyklé oblečení."


15. "Happy Flounder" (Šťastný platýs)
Obchod s koňskými potřebami, který stojí na Longbridge, vedle obchodu Bláznivá loď. "Blízko oceánu potřebuješ vybavení, které zvládne vítr a déšť. Šťastný platýs se specializuje na odolné vybavení." vysvětluje prodavačka.


16. "Boutique Equestria"
Obchod s dekoracemi na koně, který se nachází na Longbridge. Nabízí bandáže a dekorace na uzdečku i ocas.


17. "Best For Your Horse" (Nejlepší pro tvého koně)
Další dekorace pro koně na Longbridge, nejblíž ke Goldenleaf Stables. Prodávají tu bandáže a dekorace na uzdečku i ocas.


18. "Goldenleaf Gear Store" (Obchod s vybavením v Goldenleaf)
Kromě farmářského stánku je to jediný obchod v Goldenleaf Stables. Prodává vybavení na koně. "Tady můžeš najít všechno to nejlepší zboží v Goldenleaf." říká prodavač.


19. "Red Shark Café" (Kavárna U Červeného žraloka)
Fajnová kavárna v Cape West Fishing Village, která má terasu hned u moře. Nachází se úplně na severu vesnice vedle Longbridge. "Blízkost moře dává téhle kavárně speciální atmosféru. Vyzkoušej jejich makronky!"


20. "Captain's Cut" (Kapitánův sestřih)
Jde o salón, který se nachází na sever od náměstí Cape West Fishing Village. Nabízí 5 druhů make-upu a 8 různých účesů v několika barvách.


21. "Mermaid's Pearl" (Perla mořské panny)
Druhý ze salónů v Cape West Fishing Village. Stojí na východní straně náměstí. Nabízí 5 různých make-upů a 3 různé účesy v mnoha barvách.


22. Poštovní schránka
Najdete jí ve východní části náměstí Cape West Fishing Village. Další najdete v Goldenleaf Stables.

↑ poštovní schránka na náměstí v Cape West Fishing Village

↑ poštovní schránka v Goldenleaf Stables


Dále je možné koupit si koně či poníka. Ty můžete nakoupit v Goldenleaf stables. V odkazu najdete konkrétní nabídku koní a poníků.

Ubytování v Cape West Fishing Village

6. července 2016 v 19:08 | Courtney Rainrock


Přímo v Cape West Fishing Village se bohužel ubytovat nelze... pokud tedy jako alternativu nepočítáme malé chatky vedle na pevnině :)
Přespat ale lze v hotelu vedle Goldenleaf Stables. Nachází se na stejném ostrově jako stáje a můžete tak přespávat jen pár metrů od vašeho čtyřnohého pokladu ;) Přespat v hotelu můžete za běžných 75 sc/noc na osobu... :)


Fort Pinta ožívá!

4. července 2016 v 14:28 | Courtney Rainrock

Již tradičně ožila na letní období pláž u Fort Pinty! ;) V posledních aktualizacích byly opět přidány questy s Timem, kde můžeme budovat vztahy s Fort Pinta Beach Association... Questy obsahují i malý závod a letošní odměnu v podobě modrého trička můžete vidět na obrázku! :) víc o letní zábavě ve Fort Pintě tady.