Červen 2016

Mise splněna!

23. června 2016 v 9:33 | Courtney Rainrock
Ahojky! :) Tohle je tento měsíc článek již s pořadovým číslem 100! :) Ano! Opravdu jsem teď za červen napsala už 100 článků! ;) a to se do toho nepočítají staré články, které jsem upravila :D
Takže myslím, že mise splněna! :) obnova vyšla a hodlám stále pomalu pokračovat v přidávání dalších článků! ;)

Aby jste měli ke všem novým článkům lepší přístup, tady máte odkaz na archiv článků z tohoto měsíce... :) ty staré, ale opravené články už si bohužel musíte dohledat sami :P


a splnila jsem co jsem slíbila?

  • obnovení starých článků o mně a o mých koních: HOTOVO!
  • nové články o mých koních, kteří tu ještě článek neměli: HOTOVO!
  • obnovení starých článků o prodeji koní, přidání nových prodejních míst: HOTOVO!
  • obnova článku o zlatých hvězdách: HOTOVO!
  • vlastní video o sbírání hvězd: NE :( ale s tím jsem popravdě moc nepočítala :D
  • více návodů na secret locations: HOTOVO! - JSOU TU DOKONCE ÚPLNĚ VŠECHNY!
  • možná nový vzhled: NE :( čekám s tím na Chloe, až bude mít čas něco nafotit :D
  • něco dalšího: HOTOVO!!! → překopala jsem rubriku "města v SSO" a již napsala všechno o Fort Pintě a Jorvik City a o ostatních místech zatím jen hlavní informaci a rozcestník. A roztdělala jsem Cape West Fishing Village, to bude další dodělané město - již brzy! :P
takže bych to shrnula tak, že budu dál pokračovat v článcích o městech v SSO a až s Chloe konečně něco vyfotíme a budu tedy moct udělat nový vzhled, tak budu s obnovou plně spokojená! ;)

↑ s Ghostbulletem přejeme krásný den! :)

Doprava - Cape West Fishing Village

23. června 2016 v 9:17 | Courtney Rainrock

V Cape West Fishing Village je hned několik možností dopravy... :)

Jde o jedno z mála míst, kam se dá jezdit trajektem. Trajekty nabízí spojení s Jarlaheimem (červený trajekt) a s Fort Pintou (zelený trajekt). Na trajekt je tu v přístavu jen jedno nástupiště, kde červený a zelený trajekt střídají.


Za 25 JS nebo 2 SC se sem můžete dopravit z jakéhokoliv přepravníku na zdejší člun.


Nejspolehlivější je samozřejmě dojít sem pěšky nebo dojet na koni :) hlavní přístupovou cestu z pevniny vidíte na obrázku :)


Cape West Fishing Village má také svou autobusovou zastávku, ze které se dá jezdit do Jorvik City a zpátky.


Z Cape West Fishing Village se zatím jako z jediného místa můžeme dostat na základnu Dark Core. K tomu nám rád poslouží kormidelník se svým malým člunem... Najdete ho na Longbridge - přemostěním mezi Cape West Fishing Village a Goldenleaf stables.


U nedalekých Goldenleaf stables je na pláži pramice, kterou se můžeme dopravit na protější pláž, ze které se dá dojít k tajnému úkrytu pirátů!


Zajímavé památky a činnosti v Jorvik City

21. června 2016 v 15:46 | Courtney Rainrock


Přestože stále nemáme přístu do celého města, už teď můžeme mluvit o několika zajímavých místech a činnostech v Jorvik City.

Nákupy
Protože je Jorvik City také hlavním městem módy v Jorviku, je to tu pro nákupy jako stvořené. Nakupovat můžeme na různých místech:

Governor's Fall
Nejluxusnější módní čtvrť - nachází se tu 2 obchody se značkovým oblečením, ale i 1 salón, 1 obchod s koňským vybavením, proslulá kavárna Leonardo's Ice Cream Parlor a 1 další, která ještě není otevřená, také je tu ještě neotevřený obchod s nábytkem a spousta dalších, co ještě nejsou otevřené.


Jorvik City Plaza
Další místo v Jorvik City určené k nákupům - v přízemí tu najdeme kavárnu, 1 obchod s oblečením a 1 s vybavením na koně. Je tu navíc malé pódium, kde občas vystupuje Raptor.
V 1. patře pak máme hned u schodů vstup k molu, kde se při fashion weeku prochází modelky a můžeme se tudy dostat i do zákulisí. I tam mívá vystoupení Raptor. Kromě toho je tu obchod s dekoracemi pro koně, ještě neotevřená kavárna/restaurace, obchod s krmením pro koně apod., obchod Purple Pony - s oblečením a vybavením na koně inspirovaným jorvickými superhrdiny, skříňky k odkládání věcí, a salón The Shieldmaiden.
2. patro je ještě nedostavěné a všechny obchody jsou tam zatím zavřené.


Aideen's Plaza
Nejde o oblast, kam by se jezdilo hlavně nakupovat, ale pár možností tu je. Najdeme tu hotel, poměrně prestižní kavárnu café Harpan a různé obchody. Jeden z obchodů nabízí sedlové brašny, jeden čepice, jeden oblečení pro turisty a jeden ovoce a zeleninu jako pamlsky pro koně - včetně toho exotického! Pak tu máme několik ještě neotevřených obchodů, včetně květinářství, starožitností a galerie.


Aideen's Source/ Aideen's well
Jde o turisty hojně navštěvované místo, víceov ní najdete v tomto článku.


Leonardo's Ice Cream Parlor
Legendární kavárna s dlouholetou tradicí, která se nachází na Governor's Fall! Byla založena v 50. letech a jejím majitelem je Leonardo.


Mim ve východní části Aideen's Plaza
Prozatím se ani nehne, ale v budoucnu nás určitě bude bavit...


Ritina taneční škola v severozápadní části Aideen's Plaza
Ritu a její žačky můžeme vidět hned vedle na trávě, jak tančí...


Řečnický koutek na severu Governor's Fall
Zatím tu jen vidíme ženu, která něco káže, a její nadšené publikum...


Pracoviště Star Stable v severozápadní části Governor's Fall
V jedné z budov na Governor's Fall můžeme najít Star Stable HQ... vstupní dveře jsou tu udělány podle těch opravdových, které najdeme ve Stockholmu, ve Švédsku... Zatím s touto budovou nebyl žádný quest a nemůžeme dovnitř.


.
.
.
.
↓↓↓SPOILER!!! POKUD NECHCETE PROZRADIT ČÁST PŘÍBĚHŮ Z QUESTŮ, NEČTĚTE DÁL!↓↓↓
.
.
.
.
.
.
Tajná pokusná laboratoř v Pier 13
Sem se dostaneme v questech, když hledáme s Erikem a Madison Carla. V této laboratoři vede Mr. Anwir nechutné pokusy na koních, včetně divokých velšských poníků, které ukradl v South Hoof... chce tu pomocí séra, které si dovezl z druhého konce světa, vytvořit superkoně, který bude člověku otrokem a zároveň bude nejrychlejší atd.

Lidé v Jorvik City

21. června 2016 v 14:35 | Courtney Rainrock

Někteří lidé tam žili, někteří tam pracovali nebo studovali, někteří tam žijí, pracují nebo studují... pojďme si tyto lidi shrnout... :)

1)Lidé v Jorvik City

Janitor
Údržbář se stane naším hlavním spojencem v Jorvik City Plaza, máme u něj spoustu úkolů, kde mu pomáháme. Je to docela mrzout, ale zamiluje se do květinářky Iris, když mu dá květinu. Aby nás mohl poslat za Iris s poděkováním a s čokoládovými srdíčky, představí nám prvně další část města - Aideen's Plaza. Také mu na Vánoce pomáháme vyzdobit celý nákupák. O fashion weeku se nám snaží pomoct, se na akci dostat.


Le Goon
Na Jorvik Fashion Week ukradl módní kolekci nic netušící Franzisce... Dokážete ho dopadnout? Pokud ho jednou dopadnete, rozhodne se Fashion Week sabotovat... Záchranná akce je jen na módní policii a na vás...
V roce 2018 prvně Fashion Week nijak nekazil. Stal se odborným porotcem, který vám hodnotí vaše outfity.


Henrietta Ironsaddle
Mohli jsme se s ní setkat při prvním otevření Jorvik City Plaza.


Franziska Ironsaddle
Módní návrhářka, kterou můžeme potkat, když je v Jorvik City Plaza Jorvik Fashion Week :) Nejdříve ji okrade Le Goon. Několikrát bude o fashion weeku potřebovat vaši pomoc a tu ráda ocení nějakým tím kouskem oblečení... V roce 2018 už se neangažovala ve Fashion Weeku jako hlavní hvězda, ale stejně jako Le Goon, se stala odbornou porotou. Když si s ní na Fashion Weeku promluvíte, vyjádří vám ráda podporu. Franziska tvrdí, že krása přichází ve všech tvarech, a vadí jí, že dříve byly modelky jen hubené.


Komisař Lacroix a inspektor Gaultier
Jsou to členové Jorvické módní policie, a setkáme se s nimi v questech během Fashion Weeku. Inspektor Gaultier nás nejdřív nechce pustit dovnitř dveřmi a komisaři Lacroixovi většinou v questech nějak pomáháme dohlédnout na bezpečnost akce, protože ať se Jorvická módní policie vytahuje jak chce, zločiny prostě řešit moc dobře neumí. Inspektor Gaultier rád sleduje televizi, a mezi jeho oblíbené pořady patří Top Horse, Paradise Jorvik, How I Met Your Horse a Expedition Jon Jarl. Nejspíš jde o Jorvické verze Top Gearu, Hotelu Paradise, Jak jsem poznal vaši matku a Robinsonova ostrova... :D
V roce 2018 se už během přehlídky nemá stát žádný malér, ale protože i tak dojde ke krádežím, musíme znovu komisaři Lacroixovi pomoct.
Gustaf Ironsaddle
Majitel Jorvik City Plaza...Je to šlechtic - hrabě! :O

Johan Ironsaddle
Dozvídáme se o něm v questech při Jorvik Fashion Weeku...

Jack B.
Je řidič náklaďáku a má zásobovat JCP... je ale docela neschopný a tak mají v JCP nedostatky...


Raptor
Je to rapper a čas od času vystupuje ve čtvrtek v Jorvik City Plaza. Po otevření Jorvik City Plaza vystupoval dokonce každých 80 minut a rozdával autogramy. Dříve o Vánocích jezdil po Governor's Fall v autě, na kterém byly saně a zpíval vánoční remix své písně Jorvik City.
Má v Jorviku hodně fanoušků, mezi ně patří i Rania Varanger nebo Lili Bones, která má pro vás na Sunset Islands závod pro islandské koně. Chvíli spolupracoval s GED jakožto reklama na jejich "energy drik" - Go Energy Drinks, což byla vlastně zabalená voda z Mistfallského jezera, když zjistil pravdu, spolupráci s GED ukončil.
Vyrostl v chudé části Jorvik City - tedy na útesu, kam se zatím my můžeme dostat jen na Pier 13. Proslavil se, když ho v malém klubu objevil producent Clarence Stillwater a díky tomu začal spolupracovat s nahrávací společností Dark Chord Records. Potom soutěžil v Jorvickém Melodyfestavalu (soutěžil tam taky Lance, kterého můžete potkat v Silverglade Village, nebo Lilith, která pracuje v Silverglade v salonu Cool Cutz)
Pokud si s ním promluvíte, nejspíš vám nepřijde úplně intelektuálně na výši...
Ve Star Stable má zatím 4 písně: Hey Yo, Doh Dah (Ritch Ratch), Jorvik City a vánoční remix Jorvik City.
Dříve vždy vystupoval na Fashion Weeku v Jorvik City, v roce 2018 ale nebyl požádán o vystoupení, a nepřijel ani jako divák, protože se stále cítil špatně kvůli vlkům v Mistfallu.


dozorce v muzeu
Setkáme se s ním v questu, kdy jedeme do Jorvik's Museum najít harfu Aideenu a muzeum je v rekonstrukci. Přátelí se s ním radní ze Silverglade Village, byli to spolužáci.


Aaron Silverglade
Je to radní v Jorvik City. Moc mu nejdou proslovy, tak bývá opravdu nervózní při jejich vymýšlení. Pořád se snaží mlžit a nemluvit jasně, ale zdá se dobrosrdečný a zdržuje se v Leonardo's na Governor's Fall. Jeho sestra je Anastasia Silverglade. Díky ní nám pomůže najít Carla. Také víme, že jeho matkou je baronka, kterou známe ze Silverglade Manor a jeho dalším bratrem je Thomas Moorland (asi od jiného otce- vzhledem ke jménu? Thomas je totiž synem pana Sandse...) a tudíž je jeho synovcem Justin Moorland a jeho švagrovou byla Justinova matka Catherine Holbrook, která zemřela, když porodila Justina. Aaron má hlavní slovo v radě Jorviku. Stejně jako jeho sestra, Anastasia, je proti tomu, aby měli do Jorvik City volný přístup koně. Aaron i Anastasia se kvůli barončině koňské vášni museli jako malí učit jezdit na koních, ale ani jednoho z nich to zrovna nechytlo...


Anastasia Silverglade
Je to sestra Aarona, a má pocházet z Jorvik City. Nějakou dobu žila v L.A., kde se seznámila s Erikem (ze South Hoof), když tam pracoval jako právník. Nyní žije opět v Jorvik City, má byt na Governor's Fall. Je to typická "barbína", chodí pořád po nákupech a nakupuje hlavně boty, zbožňuje vysedávání v kavárnách, a nosí hodně růžovou. Potrpí si na značkách, takže např. její kabelka je od značky Jucci. Jejím věrným, ale neposedným společníkem je drobný pejsek, kterému říká Prince Charming (Princ Krasoň). Bojí se o něj tolik, že nikdy neodjíždí z města, aby ho na venkově nesežrali vlci. Anastasia má spoustu známostí a celkově se dost vyzná, takže nám pomůže při hledání Carla.


↑ dům, ve kterém má Anastasia byt

Prince Charming
Není to sice člověk, ale určitě je to plnohodnotný obyvatel Jorvik City... Je to psí společník Anastasie, ale není moc poslušný. Prvně ho potkáme, když zrovna působí potíže jiným obyvatelům města - konkrétně ukradne Oliverovi oběd pro jeho šéfa. Anastasia na něj nedá dopustit a bere ho s sebou úplně všude. Rád udělá sem tam naplechu v nějaké kavárně, a Anastasia tvrdí, že je alergický na koně.


Oliver Charlsson
Prvně se s ním setkáme před Anastasiiným bytem, když se na ni nemůžeme dozvonit a on zrovna běží kolem za jistým psem. Tím psem je Princ Charming a utíká, protože Oliverovi ukradl oběd pro jeho šéfa. Oliver už nemá další peníze, za které by mohl šéfovi koupit jiný oběd a navíc má už málo času. K tomu všemu je to jeho první den v práci (a né zrovna úspěšný), tak si nemůže dovolit selhat. Zná Anastasiu, protože byl dřív její soused. Když mu pomůžeme nezbedné psisko chytit, řekne nám, že Anastasiu najdeme v nákupáku, kde si vybírá boty.


Iris
Iris je květinářka, která má své (prozatím zavřené) květinářství na Aideen's Plaza. Je milá a dobře vychovaná a zamiluje se do údržbáře v Jorvik City Plaza. Myslí si, že je moc šikovný. Je ale moc stydlivá, aby ho někam pozvala. Chtěla by s ním jít do Leonardo's na Governor's Fall. Díky tomu nám představí zbylé 2 nově otevřené oblasti Jorvik City - Governor's Fall a Pier 13.


Yvonne
Je to starší a velmi zásadová dáma, která žije na Aideen's Plaza. Ze začátku vás podezírá, že jste udělali různě po náměstí graffiti, ale když jí je pomůžete odstranit, začne vám (trochu) věřit. Plechovku s barvou, kterou jste všechno přemalovávali, vám nechá. Yvonne si ráda pořád na něco stěžuje, mimo jiné i na údajně moc holubů na Aideen's Plaza, když se vám je tam s Konradem konečně povede dostat...


Adam a Johanna
Jde o mladý pár, který se společně stěhuje na Aideen's Plaza. Bohužel ale do nového bytu nemohou dostat velkou sedačku a vyostří se kvůli tomu mezi nimi hádka. Nakonec se jim stejně nepodaří sedačku dostat dovnitř, tak vám ji nechají.

↑ Adam

↑ Johanna

Health inspector Harry
Harry je z potravinářské inspekce a má za úkol v utajení zkontrolovat Leonardo's Ice Cream Parlor. Je dost přísná a je nejlepší inspektorkou v Jorvik City - dost si kvůli tomu o sobě myslí. Důkladně zkontroluje hluk, zmrzlinu i celkovou čistotu. z toho, co říká je trochu jasné, že není zrovna nejostřejší nůž v příborníku, jen nesnáší bakterie apod. :D


Mr. T. Cray
Najdeme ho na Pier 13. Miluje langusty a zabývá se jejich lovem. Je také tak trochu blázen a pasti na langusty nazývá langustími domečky. Také nám vypráví mnoho o historii přístavu v Jorvik City. Celou dobu si stěžuje na bolest svých poraněných zad, když ale všechno doděláme, najednou řekne, že záda už má v pohodě a že může jet na moře lovit lososy...


Marten
Je to majitel Jorvické pobočky luxusního obchodu s vybavením na koně - Jaharla. Zdá se milý, bohužel se mu nedaří otevřít jeho obchod včas, protože mu klíče od něj sebraly straky. Mimochodem má fóbii z ptáků, takže ho od těch loupeživých potvůrek musíte získat vy...


Anni
Anni obchoduje s čepicemi... Má obchod na Aideen's Plaza a s jeho otevřením jí pomáháte.


Konrad
Konrad je starší pán,, který rád vysedává na kašně na Aideen's Plaza. Tam hodně přemýšlí a často se do svých myšlenek zabere tolik, že vůbec nevnímá okolí. Dříve pracoval jako zahradník v Jorvik City a jeho zálibou jsou ptáci. Dělá si starosti, protože je jich ve městě málo a tak se snaží pomoci aspoň holubům.


Sierra
Je to dívka z Jorvik City, kterou poznáte, když se má sejít v Leonardo's se 2 kamarádkami, které ale už mají hodinu zpoždění. Nejsou z Jorvik City, tak ji napadne, že se ztratily. Ona čeká v kavárně, kdyby dorazily a vy se je vydáte hledat.


Jessica
Je to jedna z kamarádek Sierry. Není z Jorvik City, tak se po cestě ztratila. Aspoň ale dorazila na Governor's Fall...


Abigail
Druhá z kamarádek Sierry. Také nepochází z Jorvik City, tak se také ztratila. Nedorazila ani na Governor's Fall - vystoupila na špatné zastávce... Je dost stydlivá a nechce být nikomu na obtíž.


Double 0
Je to tajný agent, vlastně člen samozvané "tajné policie", který sleduje jistou ženu. Rozhodnete se mu pomoct a tím se stanete také "tajným agentem". Projdete základním výcvikem a pak mu pomáháte podezřelou sledovat. Přijde vám opravdu divný - očividně si vymýšlí a navíc přizná, že věří věcem, které mu řeknou jeho 2 andulky...


POZOR, NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST OBSAHUJE PONĚKUD VĚTŠÍ SPOILER O MANDY...

Mandy
Milá dívka, kterou prvně poznáte v Moorlandu, když jí máte jakožto nováčkovi ukázat co a jak. Zjistíte, že se chová podezřele a nakonec zjistíte, že to celé podnikla jen aby našla svou nevlstní sestru. Ukáže se, že tou je Julie. Mandy ale musí odjet domu (do Jorvik City) a setkáte se s ní teprve, když jedete s Julií na Governor's Fall za ní a omrknout nový obchod - Jaharla.


↓↓↓ POZOR, TATO ČÁST OBSAHUJE VELKÝ !!!!SPOILER!!!! POKUD NECHCETE PROZRADIT ROZUZLENÍ ÚKOLŮ SE ZTRÁCEJÍCÍMI SE MUSTANGY, NÁSLEDUJÍCÍ ČÁST PŘESKOČTE!

Mr. Anwir
Jeden z nejhorších padouchů v celé hře. Setkali jsme se s ním již jednou - když ukradl baronce ze Silverglade koně jménem Butterfly - perfektního skokana a využil důvěřivosti Marleyho, který ho měl trénovat. Vyměnil ho za podobného koně, kterého ukradl ze Steve's farm a týráním mu dost pošramotil povahu. Vy mu ale dáte jméno Valiant (statečný) a on vám pomůže Mr. Anwira a jeho kumpána Carla dopadnout a najít Butterflye, se kterým se stanou nerozlučnými přáteli.
Podruhé na něj narazíme v South Hoof, odkud krade divoce žijící velšské poníky a odváží je trajektem do Jorvik City. Ukradne i Nightdusta, kterého chce Madison zachránit, ale Mr. Anwir jí shodí z lodě a ona se málem utopí. Zdá se ale, že ho už zná Hermit...Pátrání pokračuje v Jorvik City, protože Jorvické noviny "Jorvik Gazette" zveřejní článek o kavárně Café Harpan (na Aideen's Plaza), kde je zmínka jak o Mr. Anwirovi, tak o jeho kumpánovi Carlovi Delmanovi. Nakonec se s Mr. Anwirem setkáme v tajné laboratoři na Pier 13, kde se nás (+ Madison a Erika) jakožto svědků chce zbavit. Nightdust ale nasadí svůj život a tak se Madison, Erikovi i nám povede utéct.


Carl Delman
Jako kumpána Mr. Anwira ho poznáme už ve výše zmíněných úkolech s Butterflyem a Valiantem. Právě Valiant nám ho pomůže zadržet. Pak se s ním můžeme setkat na Aideen's Plaza jako s hostem Café Harpan. V kufru jeho auta najdeme zamčenou Madison, která tam hledala důkazy o krádeži koní a co s koňmi dělají dál. Podle SPZky jeho auta se nám povede zjistit, že Carlovo bydliště je napsátno na adresu Sjömansgatan 32, 173652. Tato adresa se nachází na Pier 13 - tak jde o budovu skladiště. Zde náhodou najdeme tajnou laboratoř, kde dělá Mr. Anwir pokusy na koních a k naší smůle nás tu najde.


KONEC ČÁSTI S VELKÝM SPOILEREM...

Clementine

Stojí na Aideen's Plaza hned vedle obchůdku s ovocem a zeleninou, který jí patří. Žádné questy jsme ale k tomu zatím neměli... :) Jmenuje se stejně jako dívka u pokladny v kavárně v Jorvik City Plaza.


Rita
Na Aideen's Plaza má svojí taneční školu. Vidět jí můžeme hned vedle na trávníku, jak nacvičuje tanec se svými žačkami.
Dříve učila V Jorvik High school. V mládí byla velká hvězda na Broadwayi a v 80.letech měla dokonce svůj vlastní seriál v televizi. Tam hrála tanečnici z Las Vegas, která byla neprávem obviněna z vraždy svého přítele.


Leonardo
Leonardo vlastní proslulou kavárnu Leonardo's Ice Cream Parlor na Governor's Fall. Kavárna byla otevřena již v 50. letech.

Clementine
Prodává v kavárně v Jorvik City Plaza. V rámci questů jí několikrát pomáháme a také od ní máme čokoládová srdíčka, která máme doručit Iris...


Alyx
Alyx prodává v Jorvik City Plaza v obchodu s koňským vybavením. Také u ní máme pár questů...


Gordon
Je to prodavač v Jorvik City Plaza v obchodu s oblečením. Máme u něj pár questů, v jednom z nich už pomalu ztrácí trpělivost s Anastasiou Silverglade, když se chová neomaleně a háže oblečením po zemi.


Yuna
Yuna pracuje v Jorvik City Plaza v obchodě s dekoracemi na koně. Je také malou součástí našich questů.


Rin
Rin vlastní cosplayerský obchod Purple Pony v Jorvik City Plaza. Jednou z jejích častých zákazníc je Madison, která tam ale proseděla celé hodiny a četla si komixy, které si nekoupila, a ještě se ke knihám nechovala šetrně. Proto je Rin musela začít balit. Rin má také zájem o Buckovu rukavici na hokej - připomíná jí to rukavici jedné postavy z komixů Knights of Unistria. Na Fashion Weeku 2018 na Buckovu rukavici zírala tolik, že si Buck myslel, že se do něj zamilovala.


Dolores Staunton
Je to reportérka z Jorvik Gazette - nejvýznamnějších Jorvických novin. Píše článek o uzměně menu kavárny Café Harpan, která sídlí na Aideen's Plaza. Tím pomůže Madison v pátrání po Nightdustvi.... ve hře o ní víme jen ze zmíněného článku.

Eijnar Alderson
Jeden z hostů Café Harpan, kterého se ptala Dolores na názor na nové menu. Víme o něm opět jen ze článku v novinách.


Nyní přichází na řadu několik lidí, kteří zatím ani nemají jméno, ale mě nějak zaujali.

Mim
Najdeme ho na Aideen's Plaza... nijak se nehýbe a můžeme ho použít jen při questu, kdy propagujeme čepice.

Podezřelý cápek
Tohoto kluka můžeme potkat na Aideen's Plaza u Café Harpan. Telefonuje a podezřele se kolem sebe rozhlíží. Mohl by on být ten, kdo na Aideen's Plaza udělal všechno to graffiti? Nebo po něm naopak jdou nějací zlí lidé a on potřebuje pomoct?


Týpek s papouškem a kočkou
Tento se okamžitě stal mým oblíbencem - jsem zamilovaná :D Očividně je to milovník zvířat a podle místa, kam si sedl asi i přírody. Navíc vypadá poměrně drsně, nejspíš bude členem nějaké místní kapely?


Klouboučník
Podle velkého klobouku jsem se tomuto spáčovi rozhodla říkat kloboučník :D Očividně pořád spí na schodech místní galerie :D


Řečnice
Jde o dámu, která řeční pro nadšené publikum v řečnickém koutku Governor's Fall.

2) lidé spojení s Jorvik City

Dr. Eiren Doyle
Narodila se a studovala v Jorvik City. Dříve závodila na kolečkových bruslích za tým Jodhpur Stompers. Později v Jorvik City pracovala jako zdravotnický technik, ale z této práce odešla, aby se mohla stát veterinářkou. Náhodou se nachomýtla k problémům v Dundullu, a tak se seznámila se Sigry Varanger, se kterou se rozhodla strávit v Dundullu zbytek života.


Prof. Elza Einstein + Berzelius, the Engineer
Tyto 2 významné ženy učily na Jorvik City University. My je máme obě pohromadě ve Valley of the Hidden Dinosaur.


Professor Jura
Pochází z Jorvik City, ale nyní žije ve Firgrove. Zabývá se paleontologií a je členem Archeologického oddělení AAE. Soupeří věčně s professorem Cretaceousem. Přestože je starší, má ještě dost bystrou mysl.


Julie
Jedna z Bobcats v Moorlandu, ale pochází z Jorvik City. Když zjistí pravdu o své sestře, jede do Jorvik City za ní, aby spolu mohly nakupovat!


Kent
Jeho dcera žije v Jorvik City... zatím ani nevíme, jak se jmenuje.

↑ Kent

Tim Hooper
Studuje Jorvik City University a v létě si přivydělává na pláži u Fort Pinty! :) tam ho také jedině potkáme... více o Timovi tady.


veterinářka z Jarlaheimu
Vystudovala Jorvik City University...


Igor
Také překvapivě vystudoval podnikání na Jorvik City University o.O


Pak bychom mohli mluvit o mnoha dalších lidech, kteří jezdí do Jorvik City na Fashion Week. Za zmínku stojí aspoň Thalia a její asistentka Mel - Thalia zorganizovala Fashion Week v roce 2018, a Mel byla toho roku součástí odborné poroty. Svou práci tam má v roce 2018 taky pošťák Derek - fotí Fashion Week pro noviny Jorvik Gazette.

Obchody v Jorvik City

21. června 2016 v 13:25 | Courtney Rainrock

Obchody v Jorvik City si můžeme rozdělit podle oblastí...

Jorvik City Plaza

Přestože je obchoďák stále ve výstavbě, má dost prostoru pro několik prestižních obchodů. Dokonce pro víc obchodů, než jaká je poptávka a tak jsou některé výlohy stále prázdné... Pár obchodů tu ale už je!

1) kavárna "The Golden Saddle" (Zlaté sedlo)
kavárna se nachází hned napravo od vchodu, když přijdete do Jorvik City Plaza
" Tady najdeš nejlepší pečivo v Jorviku, aspoň nám to říká majitel... " říká obsluha.
U pokladny tu najdeme dívku jménem Clementine.

↑ kavárna zvenku

↑ kavárna zevnitř

2) Obchod s oblečením
Ten je hned vedle kavárny The Golden Saddle. Za pokladnou je milý mladík jménem Gordon.3) Obchod s vybavením na koně
Najdete ho z druhé strany Raptorova pódia, než obchod s oblečením. Zde je u pokladny Alyx.4) Obchod s dekoracemi pro koně
když vyjedete po eskalátorech do 1.patra, nemůžete ho minout. Je to v tomto patře jediný obydlený vestavěný obchod. Prodává tam Yuna.5) "Farm store" (Farmářský stánek)
Jeden z všudypřítomných užitečných obchodů s jídlem na pikniky a podobné příležitosti a také s krmivem pro koně. Nachází se také v 1. patře, stojí volně v chodbě.


6) Purple Pony
Jde o obchod, kde je oblečení i vybavení na koně. Všechno je s tématikou Jorvických komiksových superhrdinů. Zatím tu jsou věci na téma Equestria a Canter Ella.


7) Salon The Shieldmaiden
Jde o salon, kde si můžete koupit 2 druhy makeupu a 3 různé účesy.


Jorvik City Plaza také vyváží sedlové brašny di obchodu "City Bag" v Jarlaheimu.

Governor's Fall

Jollister
Obchod se značkovým oblečením, kde si můžete věci pořídit i za JS. Obchod najdete v západní části Governor's Fall.


Madam Asp Equestrian Clothing
Obchod s prestižním jezdeckým oblečením, které můžete pořídit jen za SC. Obchod najdete v severní části Governosr's Fall.


Leonardo's Ice Cream Parlor
Legendární kavárna s dlouholetou tradicí, která se nachází na Governor's Fall! Byla založena v 50. letech a jejím majitelem je Leonardo. Nachází se přímo uprostřed - nemůžete ji minout. Uvnitř je i malé pódium, jukebox a stolní hokej.
"Je to pýcha Jorvik City a nejslavnější zmrzlinový bar - lidé se sem scházejí z blízka i z daleka, aby si užili Leonardovu zmrzlinu, která vyhrává spousty ocenění." říká obsluha.Primadonna Lounge
Jde o salón, který najdete ve východní části Governor's Fall. V nabídce mají 12 druhů make-upu a 28 druhů vlasů.


Neotevřený obchod s nábytkem
Ten najdete hned za rohem, velde obchodu Jollister. Za výlohou můžeme zatím obdivovat pěkný nábytek... Kdy tam asi budeme moct nakupovat? Píše se tam, že se obchod otevře již brzy!


Neotevřená kavárna/ restaurace
Nachází se na severozápadním konci Governor's Fall. Je ještě zavřená a nejspíš se tu řeší nějaký problém - je tu dlouhá fronta lidí, z nichž někteří se 1. pár hádá nejspíš s majitelkou či obsluhou.


Jaharla
Obchod s luxusním vybavením na koně. Lze zde nakupovat jen za SC. Stojí na severní straně Governor's Fall a přibyl sem až 2 týdny po otevření této oblasti. Otevřen byl 18.1.2017. Dostat se sem můžete až díky speciálnímu questu s Julií z Moorlandu. Obchod patří Martenovi.

Aideen's Plaza

Café Harpan
Tuto kavárnu najdeme v severní části Aideen's Plaza. Je poměrně prestižní a snaží se dohnat Leonardo's Ice Cream Parlor, ale Leonardo stále vede... O této kavárně a jejím chystaném novém menu se píše v Jorvik Gazette.
"Tato kavárna je jedna z nejstarších ve městě a všechno tu pečeme podle Jorvických tradic." říká obsluha.

↑ do této kavárny chodí rád Carl

Sbalená a připravená
Tento stánek se sedlovými brašnami se nachází v jihovýchodní části Aideen's Plaza a zatím nenabízí moc velký sortiment.
"Stylové sedlové brašny, perfektní pro každou příležitost!" říká prodavačka.


Signino oblečení
Tento obchod s oblečením pro turisty se nachází na jihozápadníí straně Aideen's Plaza. Nabízí opět menší sortiment.
"Pohodlné a neformální oblečení, ideální na dovču!" říká Signe.


Clementinin obchod s ovocem a zeleninou
Už podle názvu je jisté, oč tu běží. Tento obchod patří Clementine a nabízí různé ovoce a zeleninu, včetně exotických druhů. Momentálně nabízí jablka, mandarinky, mrkve, hroznové víno, meloun a banány. Tento stánek stojí ihozápadně od kašny.
"Všechno vypěstováno ekologicky a je dobré pro tebe i tvého koně." říká prodavač.


Výměna čepic
Tento obchod najdete v jihovýchodní části Aideen's Plaza, kousíček vedle obchodu "Sbalená a připravená" se sedlovými brašnami. Nabízí několik čepic různých barev, i se vzory. Obchod vlastní Anni a s jeho otevíráním jste jí museli pomoc v questu...
"Módní čepice, které tě jak zahřejí, tak ukáží, že máš styl!" říká Anni.


Hotel
Jediný hotel, ve kterém můžete v Jorvik City přespat. Nachází se v západní části Aideen's Plaza.


Neotevřené starožitnictví
Stojí ve východní části Aideen's Plaza mezi galerií a Irisiným květinářstvím. Kdy se asi otevře?


Neotevřená galerie
Ta se nachází vlevo od starožitnictví. Na jejích schodech spí jakýsi muž v klobouku...


Neotevřené květinářství
Tohle květinářství patří Iris, ale zatím není otevřené. Nachází se napravo od starožitnictví.


Kulturní akce v Jorvik City

21. června 2016 v 12:52 | Courtney Rainrock

Kromě Vánoc se zatím všechny akce v Jorvik City odehrávají jen v Jorvik City Plaza. A protože vánoční úkoly máme také jen v Jorvik City Plaza a né v jiných částech města, nemá asi cenu zmiňovat, že vánoční výzdoba je v celém městě kromě Pier 13 :)

Jorvik City Plaza

Vánoce

Tak jako po celém Jorviku, i v Jorvik City se slaví vášnivě Vánoce! :) Konkrétně v Jorvik City Plaza potřebuje údržbář vaši pomoc s Vánoční výzdobou...

↑ údržbář v JCP

Raptor

Jednou za delší dobu zavítá do Jorvik City Plaza rapper Raptor a vystupuje na pódiu hned proti vstupu do obchoďáku!


↑ tady bývá Raptor

Jorvik Fashion week
Také jednou za čas v Jorvik City Plaza přivítáme nemalé publikum a modelky! V týdnu módy se po molu prohání desítky modelek a v zákulisí můžeme potkat slavnou návrhářku Franzisku Ironsaddle! Pozor ale na módní policii :)
V roce 2018 se situace trochu změnila, a organizaci celé akce si vzala na starost Thalia. Hlavní hvězdou už pak není návrhářka Franziska Ironsaddle, ale vy sami. Thalia také dohlíží na to, aby všechno fungovalo tak, jak má. Je tak navíc zařízený třeba DJ, na jehož hudbu si můžete kdekoliv zatančit, a také vám dá k dispozici zákulisí.

↑ tady bývá Jorvik Fashion Week

↑ přehlídkové molo

↑ v zákulisí

↑ v zákulisí i na molu se dříve děly podivné věci... Thalia tomu ale učinila přítrž!

Historie Jorvik City

21. června 2016 v 11:37 | Courtney Rainrock


Historii Jorviku si můžeme rozčlenit podle oblastí.

Jorvik City University
Univezita v Jorvik City má spoustu známých absolventů a učitelů. Z učitelů stojí za zmínku Professor Einstein a Engineer Berzelius, které potkáváme ve Valley of the Hidden Dinosaur. Absolventem je překvapivě Igor,který se později stará o kavárnu v Nic Stoneground's Camp. Také tam studovala veterinářka z Jarlaheimu. Z momentálních studentů univerzity známe Tima Hoopera, který má v létě brigádu na pláži u Fort Pinty. Také professor Jura pochází z Jorvik City, ale nyní žije ve Firgrove. Je členem archeologického oddělení AAE a pravděpodobně vystudoval Jorvik City University.

↑ Professor Jura, který nejspíš vystudoval Jorvik City University.

↑ dvě slavné kantorky na jednom obrázku :)

v Jorvik City studovala i veterinářka z Jarlaheimu...

... a překvapivě i Igor

↑ Tim je jediný současný student Jorvik City University, kterého známe

Jorvik's Museum
O muzeu toho také moc nevíme, protože v době, kdy se tam díky questu dostaneme, je v rekonstrukci. I tak se tu ale můžeme něco málo dozvědět o historii Jorviku. Při hledání Aideeniny harfy tu najdeme starobylé fosílie, kosti, mumifikované kočky, sbírku mincí, brnění, šperky, knihy, zbraně, nádoby,... Také se dozvíme, že Aideenina harfa je velmi vzácný artefakt a přesně se neví její stáří, jen, že je veeelmi stará.Aideen's Plaza
Jde o nejstarší část Jorvik City (domy jsou tu staré i přes 500 let) a k fontáně, která stojí uprostřed náměstí, se váže legenda o založení města. Samotné kašně se říká Aideen's Source (v překladu Aideenin zdroj) nebo Aideen's well (Aideenina studna) a zdobí jí zlatá socha Aideen s harfou.

↑ kašna Aideen's Source / Aideen's well

↑ Popisek ke kašně, kde je vylíčena i legenda o vzniku města: "Podle obyvatel města byla na tomto místě nalezena Aideenina harfa. Existuje mnoho odlišných názorů na to, jestli je to pravda nebo není. Legenda praví, že světlo harfy jasně zářilo, když tu leželo na dně studny. Poté, co odtud byla harfa vyzvednuta, si místní mysleli, že voda ve studni je posvátná. I dnes se sem sjíždí turisté z celého světa, aby se dotkli vody, protože se říká, že má kouzelnou moc.

Governor's Fall
Zde se toho k historii moc neváže, jen víme, že toto místo bylo pojmenováno podle toho, že tu vypadl z kočáru Governor Gerald, když jel z vítězného tažení z Fort Pinty.
Dále můžeme zmínit, že tradice kavárny Leonardo's Ice Cream Parlor je velmi dlouhá - byla prvně otevřena už v 50. letech 20. století. Svou prestiž si tato kavárna drží dodnes.

↑ Proslulá kavárna Leonardo's Ice Cream Parlor na Governor's Fall.

Pier 13
Je to část Jorvického přístavu a má za sebou už poněkud slavnější časy. Nyní je tu provoz zastaven a molo má být opuštěno, ale říká se, že v noci tu vychází divné zvuky ze skladiště ( a my už z questů víme, proč...).

↑ v noci působí Pier 13 poněkud strašidelně...

Od Mr. T. Craye se dozvíme víc o historii celého přístavu v Jorvik City. Říká nám, že kdysi se v přístavu hodně rozvinul lov langust, dokud ho tehdejší starosta neomezil jen na Pier (molo) 13. Dále nám vypráví o vedlejším Pier 14, které bylo postaveno v roce 1952. Postavil ho francouz jménem Pierre Quatorze. Ten nové molo objednal a podle legendy sem bylo dopraveno vzducholodí. Nakonec nám vypráví o Pier 12, které je vedle z druhé strany. Toto molo je velmi významné, jelikož díky němu dodnes přístav ještě stojí. Uklouzl na něm a spadl do vody totiž Kai Zwölf, na kterého byla psána smlouva o tom, že se přístav strhne a udělají se tu místo něj garáže. Díky jeho pádu do vody, byla smlouva slanou vodou zničena.

↑ Mr. T. Cray

Jorvik City - vyžití pro koňáky

21. června 2016 v 10:52 | Courtney Rainrock


Jorvik City zatím není pro koňáky nijak zvlášť uzpůsobeno, ani se tam nedá jet s koněm. Jediné vyžití pro koňáky jsou tu obchody s vybavením na koně, s pamlsky, s brašnami, s dekoracemi na koně a s jezdeckým oblečením v Jorvik City Plaza a na dalších místech. V obchodech s vybavením a dekoracemi pro koně jsou speciálně připravené zkušební kabinky pro koně.


A co říká o obchodním domě majitel?
↑ Milý zákazníku, vítej v Jorvik City Plaza, nejúžasnějším obchodním domě za všech v Jorviku! Najdeš tu všechno, co bys kdy mohl potřebovat ty i tvůj kůň. Navštiv největší obchod s oblečením v Jorviku, největší obchod s vybavením na koně v Jorviku, největší ... Dobrá, určitě chápeš, co mám na mysli, nejmilejší zákazníku! Tady najdeš všechno ...

↑ ... a trochu něčeho extra!
Nakupování je jednoduché. Prostě jdi do zkušebních kabinek v obchodě, ve kterém jsi, a všechny věci, které má obchod na prodej se ti ukážou jednoduchým a elegantním způsobem.

↑ Přejeme ti opravdu neobyčejné zážitky z nakupování a úžasný den!
Srdečné pozdravy od hraběte Gustafa Ironsaddle s rodinou.

Na jihovýchodní straně od kašny na Aideen's Plaza najdeme jediný obchod, který nabízí exotiké ovoce a zeleninu jako pamlsky pro koně. Kromě běžného jablka, mandarinky a mrkve tu prodávají i hroznové víno, meloun a banán.
↑ obchod s ovocem na Aideen's Plaza

Jaharla
Obchod s luxusním vybavením na koně. Lze zde nakupovat jen za SC. Stojí na severní straně Governor's Fall a přibyl sem až 2 týdny po otevření této oblasti. Otevřen byl 18.1.2017. Dostat se sem můžete až díky speciálnímu questu s Julií z Moorlandu. Obchod patří Martenovi.


Další obchod na Aideen's Plaza nabízí sedlové brašny. Další obchody s vybavením a dekoracemi na koně jsou v Jorvik City Plaza, obchody s oblečením pak všude možně po celém Jorvik City kromě Pier 13. Více o obchodech najdete tady.

Jorvik City - doprava

21. června 2016 v 10:42 | Courtney Rainrock

V současné době se můžeme pravidelně dopravovat do Jorvik City jen jediným způsobem - autobusem. Ten jezdí ze zastávky z Fort Pinty, Cape West Fishing Village, Jarlaheimu, New Hillcrestu a z Mistfall, poblíž Dundullu, a jede tam bez jiných zastávek. Po otevření 3 nových oblastí Jorvik City byly z kapacitních důvodů do Fort Pinty přidány dočasně další 3 autobusy - 1 jste mohli kdykoliv odchytit přímo na náměstí a zbylé 2 naproti autobusové zastávce. Po Novém roce byly pak tyto přídatné autobusy zrušeny.
Dříve bylo nutné na autobus čekat, až přijede, a na jeho dveře dát jízdenku. Od 26.9.2018 už stačí jen kliknout na autobusovou zastávku a vybrat si místo v Jorvik City, kam chcete jet.

↑jeden z autobusů do Jorvik City

↑ takto vypadá kompletní nová mapa Jorvik City, kde si při odjezdu autobusem vyberete z vyznačených míst to, kam chcete jet.

↑ toto se vám v současné době ukazuje při cestování po Jorvik City a mezi ním a Fort Pintou. Píše se tam: Poté, co ti řidič zkontroluje jízdenku, najdeš prázdnou sedačku a usadíš se. Vidíš, jak se krajina za okénkem mění s tím, jak se blížíš k cílové destinaci.
Najednou začne praskat v reproduktorech a slyšíš šťastný hlas řidiče: "Příští zastávka ... (jméno místa, kam jedete)...."

↑ autobusové posily naproti zastávce

↑ autobusová posila na náměstí ve Fort Pintě
Po Jorvik City se můžeme nově pohybovat i pomocí tramvají. Ty nás dovezou různě po městě nebo z něj zpět do Fort Pinty.
Není v nich nutné ukazovat jízdenku, a místo, kam chcete jet si vybíráte jako u autobusu.

↑ tramvaj na Aideen's Plaza
↑ tramvaj na Governor's Fall
↑ tramvaj na Pier 13

Dále se omezeně díky questu můžeme dopravit do Jorvik's Museum v Jorvik City s Godfreyem, majordómem baronky, autem.


↑ tohle se nám ukáže, když díky questu jedeme do Jorvik City, do muzea...

Také se říká, že v budoucnu bude nejspíš možné jezdit do Jorvik City trajektem.... Jako pravděpodobné místo se zdá Pier 13, protože je to molo... Jestli to tak bude, se ale zatím nedozvíme ;)

Ubytování v Jorvik City

21. června 2016 v 9:41 | Courtney Rainrock

V Jorvik City se zatím můžeme ubytovat jen v jediném hotelu. Ten se nachází v západní části Aideen's Plaza, kousek vedle obchůdku "Signe's Clothing.

4
↑ hotel na Aideen's Plaza, kde můžeme přespat.